Czy ekogroszek można kupić przez Internet?

Ekogroszek to paliwo produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego z myślą o generowaniu energii cieplnej. Jest jednym z najchętniej wybieranych opałów na rynku i bije rekordy popularności w okresie grzewczym.

Można go kupować w składach węgla, a także w wielkopowierzchniowych marketach budowlanych, takich jak Obi czy Castorama. Czy jest możliwość, żeby kupować go przez Internet? Odpowiedź, oczywiście, brzmi twierdząco. Jak większość produktów w dzisiejszych czasach, ekogroszek można zamawiać w sklepach internetowych, aby zapewnić sobie większy komfort i wygodę. Wystarczy znaleźć w sklepie konkretny towar i złożyć zamówienie.

Sprawdź tą ofertę: ekogroszek sklep online

Większość firm oferuje darmową dostawę na terenie całego kraju, warto jednak zwrócić uwagę na pozostałe czynniki. Po pierwsze ekogroszek sprzedawany jest na paletach w ilości minimalnej o wysokości jednej tony. Jeśli jest to zbyt duża ilość, o wiele bardziej opłaca się kupować mniejsze opakowania w sklepach stacjonarnych. Ceny za tonę ekogroszku znacząco się różnią, a różnice te zazwyczaj mają uzasadnienie, dlatego warto przeczytać dokładną specyfikację produktu. Należy zwrócić uwagę między innymi na wartość opałową ekogroszku, jego wilgotność, zawartość siarki i ilość powstającego wskutek spalania popiołu, co ma wpływ na częstotliwość czyszczenia popielnika. Jakość paliwa wpływa na jego wydajność, a mała ilość zanieczyszczeń na bezpieczeństwo dla środowiska.

Nie wiesz co wybrać? Przeczytaj: jaki ekogroszek najlepszy

Nie bez znaczenia jest również wielkość granulek, a stałe parametry powodują, że nie ma konieczności dodatkowego regulowania samego kotła. Poza samym towarem, istotny jest sposób zabezpieczenia ekogroszku podczas transportu ze sklepu na zamówiony adres. Im dłuższa trasa, tym ważniejsze jest, aby paliwo było zapakowane w worki foliowe z mikrowentylacją, a także opakowane folią stretch. Dodatkowym plusem niektórych sklepów jest fakt, że paleta, na której przywożony jest ekogroszek, pozostaje bezzwrotna. Zakupy przez Internet wymagają więc wiedzy, ale pozwalają na porównanie wielu ofert i wybranie najlepszej z nich.