Podręczniki WSiP – wiedza na wyciągnięcie ręki!

Edukacja jest ważnym etapem w życiu każdego człowieka. Warto wiedzieć jak wybrać dla siebie odpowiedni podręcznik, który znacznie ułatwi poszerzanie wiedzy. Sprawdź ofertę edukacyjną WSiP i znajdź książkę, która pomoże Ci ogarnąć naukę!

Długoletnie doświadczenie

Wydawnictwo funkcjonuje od 1945 roku stale powiększając swoje zasoby i wykorzystując doświadczenie do tworzenia nowych treści. Znane w obecnej formule wydawnictwo powstało w wyniku połączenia dwóch firm w 1974 roku – Państwowego Zakładu Wydawnictw Szkolnych oraz Państwowego Wydawnictwa Szkolnictwa Zawodowego. Dzięki temu poszerzona została oferta, a podręczniki zaczęły być dostosowywanie dla wielu grup odbiorców.

Szeroka oferta

Wśród zasobów wydawnictwa można znaleźć materiały zarówno dla szkół podstawowych jak i średnich. Tworzone przez wsip podręczniki dostosowane do najnowszej podstawy programowej. W ofercie dla szkół ponadpodstawowych znajdują się książki zarówno do kształcenia ogólnego, jak i specjalistyczne dla szkół zawodowych oraz technicznych. Dostępne są również materiały dydaktyczne dla nauczycieli oraz dodatkowe treści dla uczniów pogłębiające chęć zdobywania wiedzy na własną rękę. Wsip proponuje także szereg materiałów online – kursy, ebooki a nawet konferencje wideo. Dzięki tym udogodnieniom każdy może znaleźć w ofercie coś, co będzie odpowiadać jego potrzebom.

Przejrzysta forma

Rozumiejąc potrzeby uczniów wydawnictwo tworzy podręczniki, które prezentują wiedzę w sposób zrozumiały i czytelny.
Pomagają w tym między innymi:

  • podział materiału na tematyczne działy i rozdziały,
  • liczne infografiki i schematy,
  • pojęcia ilustrowane zdjęciami,
  • najważniejsze informacje zaznaczone w widoczny sposób,
  • wyjaśnianie nowych treści na przykładach,
  • zadania sprawdzające stopień opanowania materiału,
  • słowniczek trudnych pojęć na końcu książki.

Te cechy sprawiają, że wydane przez wsip podręczniki ułatwiają przyswajanie nawet skomplikowanych treści.

Duża dostępność


Podręczniki wydawnictwa wsip można znaleźć zarówno na platformach zajmujących się sprzedażą książek jak i w sklepach stacjonarnych. Największą bazę materiałów oferuje oczywiście sklep internetowy wsip, można jednak je znaleźć w większości księgarni internetowych. Wiele sklepów prowadzi sprzedaż podręczników używanych co pozwala nabyć je w niższej cenie niż ta proponowana przez wydawców. Podręczniki sprzedawane są w bardzo przystępnych cenach co w połączeniu z dużą dostępnością ułatwia maksymalnie zdobywanie wiedzy.

Vintage obraz autorstwa freepik - www.freepik.com